שירות לקוחות 03-544.33.88

אשת חיל הרמס

אשת חייל הוא שיר הלל לאישה שקוראים בערב שבת לפני הסעודה כאות הוקרה על עבודותיה הרבות, שיר זה כתב שלמה המלך לאימו בת-שבע אשת חייל ממולץ כמתנה לכל אישה באשר היא (רעיה,אימא,אשת ציבור פעלתנית וכד'). אשת חיל מגיע בעיצוב מעניין בצבעים של סגול מלכותי ואלגנטי, כתום חם ואנרגטי, שילוב של צבעי זהב וכסף הקלאסיים ובצבע ירוק של שפע.

הזינו את הטקסט שברצונכם להוסיף עד 40 תווים
לתשומת לבכם, לא ניתן להחזיר מוצרים עם הקדשה אישית
הוסף הקדשה

נוספה הקדשה לברכה

בחר מסגרת

נבחרה מסגרת:

0.00 ₪

הסבר על הברכה

אֵשֶׁת חַיִל מִי יִמְצָא וְרָחֹק מִפְּנִינִים מִכְרָהּ. בָּטַח בָּהּ לֵב בַּעְלָהּ וְשָׁלָל לֹא יֶחְסָר. גְּמָלַתְהוּ טוֹב וְלֹא רָע כֹּל יְמֵי חַיֶּיהָ. דָּרְשָׁה צֶמֶר וּפִשְׁתִּים וַתַּעַשׂ בְּחֵפֶץ כַּפֶּיה. הָיְתָה כָּאֳנִיּוֹת סוֹחֵר מִמֶּרְחָק תָּבִיא לַחְמָהּ. וַתָּקָם בְּעוֹד לַיְלָה וַתִּתֵּן טֶרֶף לְבֵיתָהּ וְחֹק לְנַעֲרֹתֶיהָ. זָמְמָה שָׂדֶה וַתִּקָּחֵהוּ מִפְּרִי כַפֶּיהָ נָטְעָה כָּרֶם. חָגְרָה בְעוֹז מָתְנֶיהָ וַתְּאַמֵּץ זְרוֹעֹתֶיהָ. טָעֲמָה כִּי טוֹב סַחְרָהּ לֹא יִכְבֶּה בַלַּיְלָה נֵרָהּ. יָדֶיהָ שִׁלְּחָה בַכִּישׁוֹר וְכַפֶּיהָ תָּמְכוּ פָלֶךְ. כַּפָּהּ פָּרְשָׂה לֶעָנִי וְיָדֶיהָ שִׁלְּחָה לָאֶבְיוֹן. לֹא תִירָא לְבֵיתָהּ מִשָּׁלֶג כִּי כָל בֵּיתָהּ לָבֻשׁ שָׁנִים. מַרְבַדִּים עָשְׂתָה לָּהּ שֵׁשׁ וְאַרְגָּמָן לְבוּשָׁהּ. נוֹדָע בַּשְּׁעָרִים בַּעְלָהּ בְּשִׁבְתּוֹ עִם זִקְנֵי אָרֶץ. סָדִין עָשְׂתָה וַתִּמְכֹּר וַחֲגוֹר נָתְנָה לַכְּנַעֲנִי. עוֹז וְהָדָר לְבוּשָׁהּ וַתִּשְׂחַק לְיוֹם אַחֲרוֹן. פִּיהָ פָּתְחָה בְחָכְמָה וְתוֹרַת חֶסֶד עַל לְשׁוֹנָהּ. צוֹפִיָּה הֲלִיכוֹת בֵּיתָהּ וְלֶחֶם עַצְלוּת לֹא תֹאכֵל. קָמוּ בָנֶיהָ וַיְאַשְּׁרוּהָ בַּעְלָהּ וַיְהַלְלָהּ. רַבּוֹת בָּנוֹת עָשׂוּ חָיִל וְאַתְּ עָלִית עַל כֻּלָּנָה. שֶׁקֶר הַחֵן וְהֶבֶל הַיֹּפִי אִשָּׁה יִרְאַת ה' הִיא תִתְהַלָּל. תְּנוּ לָהּ מִפְּרִי יָדֶיהָ וִיהַלְלוּהָ בַשְּׁעָרִים מַעֲשֶׂיהָ.

הסבר לברכה

אשת חיל הוא שיר הלל לאישה העברייה, החותם את ספר משלי אותו כתב שלמה המלך. שלמה המלך מתאר מי היא זו שראויה להיקרא " אשת חיל " בתיאור מפורט על כל פעליה של האשה ... גמלתהו טוב ולא רע - ממרחק תביא לחמה ... וכו'.. אמנם באות ר' אומר שלמה המלך ש" רבות בנות עשו חיל " אם כך מה הקושי למצוא אחת שפתח את השיר ב " מי ימצא " , ההסבר לכך שכל אחת עושה פה ושם חיל בדבר מסוים ...ועל זה נאמר " רבות בנות" שרבות הבנות שעושות חיל בדברים מסוימים אך " אשת חיל " שכל כולה חיל ... עליה נאמר " מי ימצא " ... פירוש נוסף לעניין זה הוא שהגבר/הבעל פוגש בחייו כל מיני נשים בכל מיני סיטואציות, וכל אחד רואה את החיל נעשה בכל מקום. על זה נאמר רבות בנות ,אבל האישה שלי אין כמוה ולה אני שר : " אשת חיל מי ימצא " ? אני מצאתי .. אותך ... ואין עוד אף אחת אחרת מלבדך. השיר כתוב ומסודר בסדר אלפביתי ומתאר את האישה האידאלית (המושלמת). פרשנויות שונות נתנו לגבי תוכנו של השיר ועל מה התכוון המשורר מי זו אשת חיל המדוברת בשיר ? א. אישה מסוימת לא נודעת. ב. נשים שונות במקרא - רות המואביה, שרה אמנו, בת שבע אם שלמה. ג. דמות האשה האידאלית. (המושלמת). ד. שבת המלכה. ה. תורתנו הקדושה. בכל ערב שבת, מגיע הרגע בו הכל נעצר, הזמן עומד מלכת, כל בני הבית עומדים ומכבדים את מי שעומד במרכז " האשת חיל " . מזה כ - 450 שנה נתקבל המנהג לשיר שיר זה בכל ליל שבת לפני הסעודה,מנהג יפה ומיוחד זה התקבל בכל תפוצות ישראל, כך שהבעל שר לאשתו ואומר לה :את האשת חיל שלי, וזו היא גם אות הוקרה לאשה על עבודתה הרבה בכלל והכנותיה לקראת שבת בפרט. האר"י הקדוש למדנו את הקשר שבין ישראל לשכינה ע"י אשת חיל ואמר שיש לכוון באמירת אשת חיל על תורתנו הקדושה שהיא האשת חיל של כל יהודי ויהודיה, וכמובן שאנו שרים גם לכבוד ה"אשת חיל" השבת הקדושה שבת המלכה. לכן אם נשים נמצאות לבדן בליל שבת אף הן יאמרו וישירו " אשת חיל ". מרבים להשתמש בביטוי "אשת חיל" גם לאישה שהיא אם, רעיה או אשת ציבור פעלתנית

בנוסף אולי תאהבו גם את המוצרים הבאים
SSL Certificate Secure Site